Tiger I.

Model německého těžkého tanku 1:10
Nová řemenová převodovka - velmi nízká hlučnost
Pro tiskárnu 20x20 cm

Návod ke stažení zde.

Cena STL souborů: 650 Kč

Před zakoupením STL souborů si prosím přečtěte Obchodní podmínky.

Tiger I. byl německý těžký tank vyvinutý na počátku 40. let 20. století a používaný během druhé světové války. Byl to jeden z nejrozpoznatelnějších a nejobávanějších tanků války, známý svým silným pancířem a výkonným 88mm kanónem.

Tiger I. byl poprvé bojově použit v roce 1942 při obléhání Leningradu a rychle si získal pověst hrozivého tanku. Díky silnému pancíři byl obtížně zastavitelný tehdejšími zbraněmi a jeho výkonný kanón mu dával schopnost zasahovat nepřátelské tanky a opevnění na velkou vzdálenost.

Navzdory mnoha silným stránkám nebyl Tiger I. bez slabin. Byl pomalý a mechanicky nespolehlivý a jeho výroba byla omezená, během války jich vznikl jen malý počet. Navíc jeho vysoká cena a obtížné zásobování palivem a municí z něj činily logistický problém.

Navzdory těmto omezením se Tiger I. dočkal širokého použití na východní i západní frontě a stal se jedním z nejikoničtějších tanků druhé světové války. Po válce jej používalo několik zemí, včetně Francie, a v poválečném období se dočkal omezené služby. Dnes se dochovalo několik tanků Tiger I., které jsou vysoce ceněny sběrateli a vojenskými nadšenci.

Celkově byl Tiger I. významným počinem v dějinách obrněné války a zůstává jedním z nejslavnějších tanků všech dob.