Zvukový modul

Nejsem autorem tohoto zvukového modulu. 
Diskuzní fórum s autorem projektu.

Zde IMAGE pro Raspberry PI.

Stačí ji rozbalit a nahrát klasicky na kartu, stejně jako originální. Po zapnutí raspberry dojde po chvilce k jeho automatickému restartu, image se shrinknutá na menší velikost, takže se tímto rozšíří na celou vaší kartu.

Image obsahuje:
Program SBusSound, který se spouští automaticky po startu (je přidaný do služeb). Program obsahuje všechny zvuky co byly na videu, každý si je ale může změnit za svoje oblíbené...
mc - Midnight Commander - pro případnou pohodlnou editaci a kopírování souborů.
Sambu - je tam nesdílený přímo adresář s programem, takže se do něj dostanete po síti. Je to public, takže nijak nezaheslované.
Pevný ethernet je nastavený na DHCP, takže pokud do RPI dáte kabel se sítí, tak normálně dostane adresu a můžete se na něj připojit přes SSH
WiFi AP - automaticky po naběhnutí se v raspberry nahodí WiFi, která se jmenuje SBusSound. Můžete se na ni připojit počítačem (pokud má WiFi), notebookem, mobilem, tabletem, atd. Zatím je konfigurace udělána pouze přes SSH, později plánuji tam udělat přehledné webové rozhraní, kde půjde vše nastavit.
Asi nejpohodlnější bude připojit se na tu WiFi třeba z notebooku, přihlásit se a spustit si příkazem "mc" Midnight Commander. Program je v /home/SBusSound. Pokud změníte cokoli v ani souboru, tak je třeba program znovu spustit, aby si nastavení přečetl. To se udělá buď "killlall SBusSound" (proces bude ukončen a služba si ho znovu sama spustí) nebo restartem celého zařízení "reboot".
Pokud by někomu něco nešlo, tak doporučuji zapnout v ini parametr "Debug=1". Tím se v adresáři s programem budou stále aktualizovat soubory:
SBusSound.log - v něm se bude vypisovat co se aktivuje zrovna za povely z vysílače
Kanaly.log - v něm bude neustále vidět aktuální výchylky všech 16 kanálů
SBus.log - data z SBus sběrnice v HEX podobě. Pokud by vám něco nefungovalo, tak z tohoto jde zjistit, jestli se data dobře přijímají.

Přístup do Raspberry:
user: pi
heslo: raspberry


Přístup přes WiFi:
SSID: SBusSound
heslo: raspberry